BAŞKANIN ÖZGEÇMİŞİ

Dr. Mahmut UÇAR’ın Öz Geçmişi:
Dr. Mahmut UÇAR’ın Öz Geçmişi:
1977 yılında Erzurum’un Merkeze bağlı Soğukçermik Köyü’nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde bitirdikten sonra ortaokul ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesi' nde yaptı. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı yıl Narman İlçe Devlet Hastanesi’nde tabip olarak göreve başladı. 2003-2004 yıllarında Merzifon’da yedek subay olarak askerlik vazifesini yerine getirdi. Askerlik sonrası Erzurum İl Sağlık Müdür Yardımcılığı görevi ile başlayıp daha sonra çeşitli sağlık kurumlarında birçok kademede yöneticilik ve hekimlik görevlerinde bulundu. 2013-2015 yılları arasında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak çalışıp akabinde 2017-2019 yılları arasında Erzurum İl Sağlık Müdürülüğü görevini yürüttü. Uçar, Tıbbi Mikrobiyoloji dalında akademik ünvana sahip olup, aynı zamanda İşletme alanında yüksek lisans yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.
Mahmut Uçar, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak AK Parti tarafından aday gösterildi ve seçimi kazanarak Yakutiye Belediye Başkanı oldu. Kendisi bu görevi beş yıldır sürdürmektedir.
Dr. Mahmut UÇAR; 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak AK Parti tarafından Yakutiye Belediye Başkanlığı için yeniden aday gösterilmiştir.