YAKMEK’LER KURSİYERLERİNE TERAPİ GİBİ GELİYOR!

Yakutiye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları ile kadınlar hem terapi yapıyor, hem de el becerilerini geliştirmeye devam ediyor. Kursiyerler usta öğreticiler ile birlikte işlemesi zor tüm desenleri ilmek ilmek işliyor.

Yakutiye Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (YAKMEK) sayesinde ev hanımlarını ticarete kazandırmak için başlatılan proje tüm hızıyla sürüyor. 26 Kursiyerin katıldığı meslek edindirme kursunda sadece Doğu Anadolu Bölgesi ile kısıtlı kalmayarak Osmanlı motiflerine hayat veren kursiyerler yaptıkları işlemelerle kendilerine hayran bıraktırıyor.

Birbirinden eşsiz işlemelerle kumaşa değer katan ev hanımları kursta sadece yeteneklerini geliştirmek yerine güzel dostluklar da elde ederek kendilerini evlerinde hissediyor. Bu nedenle bir yandan iş yaparak kendilerini geliştirirken diğer yandan da zihinlerini rahatlatarak terapi yapıyor. Ev hanımlarının bu tür kurslarda kendilerini yeniden keşfedip, geleceğe daha da umutla bakıyor.

Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar’da belediye bünyesinde oluşturulan kursların ev hanımları sayesinde değer bulduğunu ifade ederek “Kadınlarımız başta olmak üzere ev hanımlarımızın toplumumuzdaki değeri ve bizlerdeki yeri tartışılmaz. Bu nedenle kadınlarımıza ve toplumumuza yönelik hizmetlerimiz bugün olduğu gibi gelecekte de devam edecektir” dedi.